statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby Polski MAN

• autor: MAN Niepołomice, 2014-09-10 07:41

Jak przystało na mecz derbowy na boisku nie zabrakło walki, zaangażowania i meczu pełnego emocji. 30 sierpnia po raz drugi w historii spotkały się zakłady MAN z Niepołomic i Starachowic.

WIĘCEJ W ROZWINIĘCIU >>>

Po raz pierwszy ekipy spotkały się w Braunschweig na eliminacjach do MAN Cup. Mecz w Niemczech był równie wyrównany jak i spotkanie w Zakrzowie i zakończył się wygraną Starachowic 1:0. Pisząc Zakrzów nie pomyliliśmy siedziby Diesel MAN Areny. Już w piątek około godziny 12 było wiadomo, że Super Mecz nie odbędzie się na DMA. Stan murawy przypominał pole uprawne ryżu gdzieś w dalekiej Azji i sztab organizacyjny w składzie Magda Wida-Faron, Andrzej Gałat oraz Tomki, Słaboń i Piotrowicz niedopuścili do rozegrania tego meczu w Niepołomicach. W obwodzie były stadiony Puszczy Niepołomice z tzw Balonem, Piłkarz Podłęże, Batory Wola Batorska oraz Iskry Zakrzów. Po wykonaniu jednego telefonu na stadion w Zakrzowie z pomocą przyszedł Prezes Iskry Pan Mirosław Krystian i mecz mógł się odbyć niestety nie na obiektach MAN.

Zbiórka obu ekip miała miejsce przed szlabanami zakładu, a nastepnie wszyscy udali się do oddalonego o około 5 min drogi pobliskiego Zakrzowa.

Samo spotkanie to niezwykle wyrównany pojedynek obu ekip. Bramki padału jedna za drugą raz do jednej bramki raz do drugiej. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem po trzy.  Po przerwie drużyna Szerszeni osłabiona praktycznie drugą drużyną ( zabrakło Rachwalskiego, Szabli, Zuzi, Cisaka, oraz braci Frączek Piotra i Pawła) odskoczyła gością na dwie bramki, niestety w samej końcówce Starachowice wyrównały wynik meczu i zadali decydujące uderzenie i tak MAN Niepołomice przegrał z MAN Starachowice 6:7. Bramki tego dnia strzelali 4-Gawłowicz i 2 Piotrowicz.

MAN Niepołomice zagrał w składzie:  Kuraś, Piotrowicz, Świętek, Gawłowicz, Słaboń, Hajduk, Adamski, Lubowiecki.