Podsumowanie roku 2013

• autor: MAN Niepołomice, 2014-01-07 18:49

6 rok istnienia drużyny zakładowej MAN Niepołomice przypada na rok 2013. Paradoksalnie liczba 13 dla piłkarzy z Diesla 1 nie była pechowa, a odważnie można powiedzieć iż był to najlepszy rok w historii żółto-czarnych.

Rok piłkarskiego EURO w Polsce i na Ukrainie kończymy sporym sukcesem w IV Barbórkowo-Mikołajkowym Turnieju MAN 2012. Drugie miejsce w tych zawodach dawało nam światełko w tunelu iż to co sobie założyliśmy, iż chcemy grać jednym doświadczonym w ligowych potyczkach składzie da w 2013 roku powody do dumy i wiele niezapomnianych chwil.

STYCZEŃ

Do zakładu docierają nowe stroje naszej drużyny. Stroje w barwach biało-żółto-czarnych po raz drugi wykonała polska firma TICO. W styczniu również  dostosowujemy budżet do naszych potrzeb.

LUTY

W roku jubileuszowym wielkie upodobanie miało logo jubileuszowe. W lutym 2013 roku powstaje pierwsze logo naszej drużyny na bazie tego z 2012 roku. Także zakontraktowane są wszystkie nasze turnieje.

MARZEC

Biznes Liga to termin znany wszystkim zakładowym drużynom w Małopolsce. Te prestiżowe rozgrywki przyciągają najlepsze firmy posiadające drużyny piłkarskie w naszym województwie. A obecność w tych ekipach takich nazwisk z ekstraklasową przeszłością jak Mariusz Jop, Konrad Gołoś czy Piotr Giza napędza strachem nowicjuszy tych zmagań. W zimowej edycji turnieju pod patronatem Biznes Ligi jako benjaminek Szerszenie docierają do finału gdzie dopiero doświadczona Centroclima daje rady MAN.

15 marca również na świat przyszła córka Michała Zuzi - Alicja

KWIECIEŃ

Jako vce Mistrzowie Biznes Liga Winter Cup 2013 w kwietniu pojawiamy się na Galii Biznes Ligi. Jak każda impreza organizowana przez ekipę Marcina Kluski tak i ta w Fortach Kleparz była przednia.

MAJ

To jak zwykle miesiąc Miasta i Gminy Niepołomice. XXII Dni Niepołomic dają naszej drużynie pierwsze historyczne zwycięstwo w turniejach w których bierzemy udział. A mecz finałowy z Coca-Colą pokazał rywalom ze Staniątek że w mieście jest NOWY SZERYF !!!

CZERWIEC

Czerwcowe opady deszczu w Małopolsce doprowadzają Diesel MAN Arenę do stanu w jakim był basen Narodowy w Warszawie. Dobrze że my nie musieliśmy gościć gwiazdy Premieship. Po zdobyciu nieoficjalnego mistrzostwa Miasta i Gminy ruszamy do zimowej stolicy Polski na Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej. Do tej pory na podobnych imprezach liczyliśmy wszystko po za punktami i golami. W Zakopanem następuje kolejny historyczny moment. Wychodzimy z grupy na Mistrzostwach Polski. Niestety w II rundzie tylko postawa Fair Play daje naszej drużynie z tego tytułu puchar. W tym miesiącu również stan cywilny zmienił "Siano"

LIPIEC

Czas urlopów wakacyjnych, ale jeszcze przed letnimi wyjazdami drużyna MAN wraz ze swoimi partnerkami spotyka się na wspólnej integracji w Niepołomicach.

SIERPIEŃ

Podczas Pikniku Rodzinnego na terenie naszego zakładu odbywa się III Spartakiada Zakładowa MAN tym razem z całą kadrą Szerszeni. Drugi raz najlepszą drużyną okazuje się linia M1 wygrywając cały turniej.

WRZESIEŃ

Początek jesieni to pierwsze przymiarki do V Barbórkowo-Mikołajkowego Turnieju MAN 2013 poznaliśmy datę oraz formułę rozgrywek pod tajemniczo brzmiącym tytułem TURNIEJ MISTRZÓW.

PAŹDZIERNIK

Nasza drużyna z DMA przenosi się tradycyjnie pod balon pierwszoligowej Puszczy Niepołomice, a frekwencja w liczbie 18 osób cieszy. Do składu po ponad roku dołącza nowy zawodnik. Jest to na co dzień grający w Targowiance Targowisko Dariusz Świętek.

LISTOPAD

Znamy już skład V Barbórkowo-Mikołajkowego Turnieju MAN 2013. W tym roku zagrają wszyscy poprzedni

zwycięscy plus nasza ekipa. W zastępstwie Can Packu wystąpią Oldboye Puszczy.

GRUDZIEŃ

Rozpoczęliśmy sezon drugim miejscem w naszym turnieju i kończymy też go drugim miejscem w jubileuszowym zimowym turnieju. Całość wygrywają Oldboye Puszczy.

Tak właśnie wyglądał ten najlepszy do tej pory rok w historii MAN. Z wielką nadzieją patrzymy na ten 2014 rok i życzymy sobie przede wszystkim zdrowia i by nas omijały kontuzje... bo drużynę już mamy i jeśli będzie zdrowie będą wyniki.

Rok 2013 w liczbach:

Rozegranych spotkań: 17

Wygranych: 10

Remisów: 3

Przegranych: 4

Bramki:   36:22

Strzelcy:

Frączek Piotr, Gawłowicz Grzegorz - 8

Zuzia Michał, Cisak Józef, Piotrowicz Tomasz - 4

Słaboń Tomasz, Rachwalski Tomasz - 2

Szabla Tomasz, Świętek Dariusz, Perdał Piotr, Blacha Adam - 1

Bramkarze (ilość meczów / stracone bramki)