MAN Niepołomice - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyszukiwarka

GALERIA FACEBOOK

 

Sponsorzy

  

Partnerzy

  

 

 

          

 

 

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 11 gości

dzisiaj: 80, wczoraj: 93
ogółem: 454 625

statystyki szczegółowe

Historia

 Historia naszej drużyny zaczyna się wiosną 2007 roku w Salzgitter w Niemczech, gdzie odbywały się szkolenia pracowników nowo powstającej fabryki MAN w Niepołomicach. Pracownicy w wolnych od pracy chwilach grywali w piłkę na załatwionym dzięki pomocy pracowników MAN Salzgitter boisku w mieście.

Po przyjeździe do Niepołomic i zawiązaniu piłkarskich przyjaźni z pracownikami szkolonymi w Monachium, dnia 1 sierpnia 2007 roku spotkali się w Podłężu na boisku "Piłkarza" miejscowej drużyny. Chwila ta uznana jest za początek Drużyny Zakładowej MAN Niepołomice.

Początki były ciężkie i w skład drużyny wchodzili głównie pracownicy produkcyjni, wspomagani pracownikami biurowymi. W tym czasie powstał konflikt między drużyną, która oficjalnie od zarządu dostała pozwolenie na używanie nazwy ZAKŁADOWA DRUŻYNA MAN, a drużyną logistyki naszego zakładu, która widząc rozwój drużyny zakładowej, chciała przejąć wkład w budowę tej drużyny. W konflikt jak zwał tak zwał wciągnęły się najwyższe władze działu logistyki. Pogodzeniem zwaśnionych stron zajęli się sami pracownicy produkcji. Zaprosili do składu najlepszych piłkarzy logistyki, którzy byli po za konfliktem i powstala nowa drużyna, a prowoderzy grupy zostali odsunięci na bok i do dziś nie trenują pokazując że dobro drużyny nie było sprawą najważniejszą. Nowa drużyna 6 maja 2008 roku zagrała mecz z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice wygrywając z urzędnikami 7:2 zdobywając Puchar Burmistrza Niepołomic. W szatni raz na zawsze pozostał ład i porządek, lecz dla niektórych jest to nadal nie na rękę.

Historia barw naszej drużyny wygląda następująco. Zawodnicy zastanawiali się jakie kolory strojów ma wykonać firma TICO. Padła idea biało-czerwonych z racji barw kraju w jakim fabryka się mieści. Został wykonany projekt i tu naraz dostajemy do rąk najnowsze wydanie gazety MAN People, gdzie widzimy iż takie właśnie barwy posiada MAN Poznań. A więc znowu burza mózgów. Grzesiek Iwański rzucił propozycję żółto-krwistą czyli barwy Korony Kielce, ale zostały one storpedowane przez resztę zespołu. Idąc za Grześkiem padły barwy żółto-czarne i te zostały klepnięte ku uciesze Tomka Słabonia i jego Ruchu Radzionków. Zaraz też Tomek Kus rzucił przydomkiem drużyny i tak MAN Niepołomice to potocznie SZERSZENIE z Niepołomic.

Po wybraniu barw i strojów drużyny nadszedł czas na pierwszy mecz i turniej. Było to 2 lutego 2008 roku w Kłaju, gdzie zorganizowaliśmy I Mini-Turniej MAN. Pierwszy mecz MAN zagrał z drużyną Oldboyów Targowianki Targowisko wygrywając to spotkanie 6:2. Strzecy bramek nie są znani. Cały turniej wygrali Oldboye Ruchu Radzionków.

  Wielką próbą dla nowego zespołu były Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w Rewalu organizowane w czerwcu 2008 roku. Do Rewala docieramy po trzynastu godzinach jazdy busikiem. W grupie dostaliśmy Scanię Słupsk, Citroena Dąbrowa Górnicza oraz Fiat Auto Poland. Pierwszy mecz remisujemy ze Scanią 2:2. Remisem kończy się również mecz z Citroenem, gdzie ewidentnie problem mamy z arbitrem. Ostatni mecz z Fiatem przegrywamy 4:0 i lądujemy w pucharze pocieszenia, lecz tam już bez wyrazu przegrywamy i wracamy do Małoposki.

Następnym wielkim turniejem był MAN Cup rozgrywany na obiekcie Lecha przy Bułgarskiej w Poznaniu.Był to chyba jeden z lepszych turniejów w naszym wykonaniu. Do grupy bez losowania dostajemy Norymbergię, Salzgitter oraz Ankarę. W pierwszym meczu prowadzimy wyrównany mecz ze zdobywcą III miejsca poprzedniego turnieju oraz jak się okazało zwycięscą poznańskich zawodów. W ostatnich minutach tracimy jednak bramkę i przegrywamy mecz. 2:2 zakończyło się spotkanie z Salzgitter i żeby awansować musimy pokonać Turków. Bramkę podobnie jak z Norymbergią tracimy w ostatniej minucie, a Ankara zajmuje III miejsce w Poznaniu.

Jesienią 2008 roku startujemy w rozgrywkach Niepołomickiej Ligi Halowej Piłki Nożnej i zbieramy srogą lekcję futbolu. Drużyny składające się niby z hotelarzy czy piekarzy pokazywały że w piłkę to grają kilka razy w tygodniu i są w normalnym cyklu treningowym co przy ideii turnieju czyli lidze amatorskiej mijało się z celem. W lidze zajmujemy 5 miejsce.

Nasza drużyna to nie tylko treningi, turnieje i mecze. Drużyna MAN ma w swoich szeregach również kibiców, co obfitowało w liczne wyjazdy na mecze, wspólnie i nie patrząc na podziały kibicowskie. Na liscie wyjazdów są mecze reprezentacji, Wisły Kraków, Górnika Zabrze, Hutnika Kraków czy Ruchu Radzionków.

Drużyna jest zżyta co pokazują żony i dziewczyny piłkarzy dopingując swoich mężczyzn na prawie każdym meczu.

W sierpniu 2009 roku MAN Niepołomice zagraliśmy w V Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Igołomi. Nasza drużyna dotarła do ćwierćfinału gdzie przegraliśmy z drużyną "Królewskich" 1:4.

 

17 września odbyło się spotkanie przedstawicieli drużyny z nowym Dyrektorem fabryki Panem Martinem Oetjenem w celu przedstawiania drużyny. Podjęto m.in. decyzję o wzięciu udziału w Mistrzostwach Polski Branży Motoryzacyjnej w Piłce Nożnej Halowej we Wrocławiu w listopadzie oraz o udziale w Niepołomickiej Lidze Halowej w sezonie 2009/2010.

 

21 października nasza drużyna zagrała w Bytomiu spotkanie z drugoligową drużyną żeńską Czarni Sucha Góra wygrywając to spotkanie 10:7 (7:1)

Koniec listopada 2009 to wspomniane już V Mistrzostwa Polski Branży Motoryzayjnej we Wrocławiu które w naszym wykonaniu są wielkim niewypałem.

Na zakończenie 2009 roku w Kłaju nasza drużyna organizuje Mikołajkowy Turniej Halowy. W turnieju zaproszone zostały PKP Przewozy Regionalne Małopolska, Can Pack Brzesko i Urząd Miasta i Gminy Niepołomice. Drużyna MAN zajmuje III miejsce a całość wygrywa Can Pack Brzesko.

Początek roku 2010 to znów przestoje w naszej fabryce i tylko jeden sparing w marcu z Papieską Akademią Teologiczną wygrany 8:7. Z drużyny odchodzą Marcin Rzegocki oraz kapitan Jarosław Rybicki

Nawiązujemy znakomity kontakt z firmą Hormann Service z Polkowicz. Rozgrywamy dwa spotkania niestety na sronę Hormanna.

Latem jedziemy do Wielkopolski na turniej MAN Bus gdzie na 6 ekip zajmujemy 5 miejsce.

Rok kończymy sparingiem z egzotycznie brzmiącą drużyną Opętanymi Sułtan w Kłaju.

 

Rok 2011 to zmiana Dyrektora w naszej fabryce. Nowym sternikiem zostaje Alexander Susanek. Z drużyną żegna się Paweł Styrna, a Karolinę Zygmunt zastępuję Karolina Komarnicka.

 

W maju bierzemy udział w turnieju z okazji XX Dni Niepołomic gdzie zajmujemy II miejsce przegrywając z Coca Colą i wygrywając z White Capem. Pojawiają się dwaj nowi piłkarze, Szczepan Szymoniak oraz wracający do naszej fabryki i zespołu Grzegorz Gawłowicz.

 

Latem 2011 wyjeżdzamy pierwszy raz za granicę na MAN Cup do niemieckiego Plauen. Jedno co pozytywne to mimo porażki dobre spotkanie z MAN Poznań. Ostatecznie zajmujemy ostatnie miejsce w turnieju zdobywając tylko 1 punkt.

 

Jesienią powracamy do tematu własnego boiska. Prowadzone są pierwsze rozmowy z Zarządem. Pierwsze decyzję mają być poznane w styczniu 2012 roku.

Przygotowujemy się również do III Barbórkowo-Mikołajkowego Turnieju MAN który ma się rozegrać 3 grudnia na obiektach KS Puszcza w Niepołomicach na których trenujemy w tym roku.

 Początek grudnia 2011 to III Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej MAN który po bardzo wyrównanym poziomie wygrywa drużyna ZIMBO Niepołomice. Koniec grudnia to ostateczne wydanie zgody przez Zarząd na budowę własnego boiska roboczo nazwanego DIESEL MAN ARENA NIEPOŁOMICE.

 

9 maja 2012 roku meczem z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice otwieramy Diesel MAN Arena. Po karnych drużyna MAN wygrywa i od początku roku nie przegrywa meczu.

Turniejem w Zabierzowie Bocheńskim rozpoczynamy obchody 5 lecia drużyny. W ramach XIV Dni Zabierzowa Bocheńskiego zajmujemy w turnieju piłkarskim 3 miejsce.

 

 

Zegar

Reklama

Ostatni mecz

6 Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej MAN 14

MAN NIEPOŁOMICE

RMF Maxxx

0:1

 

06.12.2014 godz.16:30 Niepołomice

Stadion Puszczy Niepołomice - Balon

 

 

 

 

Następny mecz

 

MAN NIEPOŁOMICE

 

TWOJA DRUŻYNA

Zadzwoń do nas 516 008 259

 

 

 

 

 

 

 

Treningi

 

 

N A S T Ę P N Y


Czwartek godz 15:00

"Balon" KS Puszcza Niepołomice

Info o treningu eSeMeSowo około wtorku, potwierdzenie lub odwołanie w środę do godzin wieczornych.

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankiety

WYDARZENIE ROKU 2013